Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję

repiterka.pl

szukaj
menu
Wpisy
Repiterka
10 stycznia 2020 godz. 19:27
Ilość komentarzy

A TY- CZY WIERZYSZ W DOBREGO GLINĘ?

 

 

Dużo pojawia się na moim blogu tematów, związanych ze specyfiką pracy służb mundurowych. Często też poruszam kwestie związane z negatywnymi reakcjami mediów i obywateli, niezrozumieniem, niechęcią, hejtem. Ale, jak słusznie zauważył jeden z czytelników: „Przecież nie wszyscy mają taki stosunek do Policji”. Zwracam honor! 

DOBRO JEST CICHO

Znasz ten moment, gdy włączasz wiadomości TV i odnosisz wrażenie, że koniec świata czyha tuż za rogiem? Wszędzie nieszczęścia, pobicia, wypadki, katastrofy. Nawet z pogodą jest źle: albo za zimno, albo za gorąco. Ciągle coś nie tak. Wszystko jest nie do wytrzymania. 

Jednak gdy wyłączysz telewizor i wyjdziesz na spacer do parku, spotkasz kilku uśmiechniętych staruszków. Zobaczysz, jak dzieci wesoło ganiają z psem, a ptaki beztrosko szybują w powietrzu. Ktoś się zakochał. Ktoś dostał prezent. Ktoś inny cieszy się ze spotkania z bliskimi. Wokół jest wiele pięknych momentów i urzekających chwil… Ale o nich się nie mówi.

W codziennym natłoku informacji jesteśmy bombardowani tak ogromną ilością negatywnych bodźców, że pojawia się znieczulica. Pobicie? Napad z nożem? Kradzież? Z perspektywy szklanego ekranu wzbudza w nas to niewielkie emocje. Myślimy „Taki jest świat: zły, okrutny, pełen przemocy i niesprawiedliwości. I tak już musi być”. Otóż – nie musi. 

Wystarczy odciąć się od mediów na kilka dni i otworzyć na inne punkty widzenia, żeby zobaczyć, że świat nie jest czarno-biały. I że obok tego całego paskudztwa jest dużo dobra, piękna, uczciwości, serdeczności. Na szczęście dotyczy to także postrzegania pracy służby mundurowych.

OBYWATELE Z RÓŻNEJ GLINY

Jasne jest, że nikt nie reaguje entuzjazmem na otrzymany mandat. W miarę rozgarnięte jednostki społeczne wiedzą jednak, że nie jest to powód, by brać w dłoń spray i ruszać na miasto pisać na murach „CHWDP”. Mandat jest zawsze za coś – a w chwili, kiedy policjanci egzekwują prawo, robią jedynie to, co do nich należy. Solidnie wykonują swoją pracę i wypełniają obowiązki, które ślubowali.  

 

Źródło: torun.wyborcza.pl

Dobrze, że są ludzie (i jest ich mnóstwo!) rozumiejący sens istnienia Policji i doceniający trud codziennej pracy funkcjonariuszy. Te osoby zdają sobie sprawę z prawd fundamentalnych – że gdy im samym lub ich rodzinom będzie działa się krzywda, policjanci narażą własne bezpieczeństwo po to, by im pomóc. To obywatele, którzy wiedzą, gdzie można zadzwonić w razie pobicia, włamania, kradzieży... I komu zgłosić to, że po jezdni pędzi rozpędzony kierowca, stanowiący zagrożenie dla innych pojazdów i pieszych. Zadziwiające jest to, że ci, którzy formację z całych sił hejtują, też dobrze wiedzą, gdzie w razie nagłej potrzeby należy się zgłosić. Wówczas dochodzi do nagłej amnezji- zapominają szybko, że jeszcze chwilę temu kierowali tyle nienawistnych słów i opinii w adres funkcjonariuszy...a teraz wołają o pomoc tu i teraz.

SZANUJ GLINĘ SWEGO…

Cieszę się, że jest tylu mądrych, dobrze wychowanych i dojrzałych obywateli, którym zasadności istnienia Policji tłumaczyć nie trzeba. Dzięki ich szacunkowi funkcjonariusze mogą mieć poczucie sensu własnej pracy i wykonywać ją z satysfakcją, mimo wielu trudności oraz wyzwań, z jakimi mierzą się każdego dnia. 

 

A Wy za co cenicie najbardziej pracę policjantów? Podzielcie się przemyśleniami w komentarzach☺

 

 

 

Projekt i implementacja: Cered - IT Solutions